Apie gyvenimą ir apie mokymąsi

„Mano gyvenimas yra degantis gyvenimas, kiek aš nedegu, tiek negyvenu, ir nedegančias dienas aš visai be gailesčio metu iš savo kalendoriaus lakštų ir jų visai nevertinu“,- rašė Vytautas Mačernis, poetas, kurio žodžiai ir mintijimas lydėjo 22-ąją suaugusiųjų mokymosi savaitę.

Tai, kad 2021 m. lapkričio 15 – 21 dienos Lietuvos suaugusiųjų švietėjams ir jų mokiniams nebuvo tuščios, „nedegančios“, rodo suaugusiųjų mokymosi savaitės „Gyveni – mokaisi, mokaisi – gyveni“ atgarsiai.

Susidomėjote, kiek ir kokių atsiliepimų apie įvykusią suaugusiųjų mokymosi savaitę pasklido internetinėje erdvėje ir socialiniuose tinkluose?

Man pavyko rasti trisdešimt du. Nesu tikra, jog radau visus. Už kiekvieną papildymą bus padėkota. Mano rastų atgarsių sąrašą rasite čia.

Kviečiu į trumpą pasivaikšiojimą po atgarsių eilutes.

Neslėpsiu, kad labiausiai nustebinęs, kiek netikėtas, bet labai malonus atgarsis mano akims buvo iš Jurbarko. Pirmiausia akį patraukė internetinės svetainės pavadinamas – mamyčių klubas ir skubiai praskriejo mintis „Ką apie suaugusiųjų mokymosi savaitę gali rašyti mamyčių klubas?“ Atsiskleidžiau ir skaitau „Ar žinojote, kad jau ne pirmi metai rengiamos suaugusiųjų mokymosi savaitės. <…> Pas mus daug dėmesio skiriama edukacijoms, ekskursijoms. Užmačiau, kad net stalo žaidimų vakaras bus. Be abejo, yra ir švietėjiškų paskaitų. Tikrai įdomu, galbūt tai daugiau orientuota į senjorus, iš tiesų nežinau, bet manau, kad tinka visiems suaugusiesiems“.

Ir, pasirodo, kad mama, kaip uoli mokinukė, užsiregistravo net į kelis užsiėmimus: istorinę pamokėlę apie Vytėnų vienuolyną (veikusį Jurbarko rajone) bei žvakių liejimą. Savo įrašą mama baigia žodžiais: „Buvau pripratus visada į tokius užsiėmimus eiti su vaiku, o šį kartą pati buvau vaikas ir su didžiausiu užsidegimu viską norėjau išbandyti“.

 mamyciuklubas_mamos_darbeliaiMamos darbeliai. Šaltinis: https://mamyciuklubas.lt/moteru-klubas/tokia-musu-kasdienybe-suaugusiuju-mokymosi-savaite-61133/

Smagu buvo sužinoti, kad Mama praktiškai patyrė, jog suaugusiųjų mokymosi savaitė tikrai nėra skirta tik senjorams. Iš tiesų, ji yra visiems: jauniems, vyresniems ir vyriausiems suaugusiems, šeimoms, patiems suaugusiųjų mokytojams.

Nuaidėjusi nuraibuliavusi per visą Lietuvą žinia – suaugusieji mokosi! – teigiamais atgarsiais sugulė į organizatorių internetines svetaines, „Facebook“ paskiras, kitus socialinius tinklus.
Virš 600 renginių, kuriuos per savaitę suaugusiems pasiūlė 200 įstaigų ir organizacijų 39 Lietuvos savivaldybėse buvo pristatyti Alytaus miesto, Trakų ir Pasvalio rajonų savivaldybių svetainėse, aprašyti nacionalinėje, regioninėje ir vietinėje žiniasklaidoje: portale „15min.“, internetinėje spaudoje „Suduvos gidas.lt“, „etaplus.lt“, „Silutėsnaujienos.lt“, „radviliskiokrastas.lt“, „rinkosaikste.lt“, „tzinios.lt“, „atspindžiai.lt“…

Nemažai publikacijų apie 22 -ąją suaugusiųjų mokymosi savaitę pasirodė „Epale“ platformoje.

Įvykių kalendorius skelbė kvietimą jungtis į suaugusiųjų mokymosi savaitės judėjimą, kvietė į atidarymo šventę ir virtualų renginį „Suaugusiųjų mokymosi savaitė – skaitmeninis suaugusiųjų mokymasis“.

LSŠA prezidentė Inga Jagelavičiūtė „Epale“ tinklaraštyje pristato Savaitės metu organizuotų konkursų dalyvius ir nugalėtojus https://bit.ly/3lOwP3O

Primenu, kad šiais metais laureatais tapo:

  • 2021 metų andragoge tapo Rolanda Šliažienė – West, jaunimo centro „Babilonas“ steigėja, direktorė, LSŠA Vilniaus skyriaus narė. Andragogė įvertinta už naujų metodikų rengimą ir naudojimą suaugusiųjų ugdymui, bendruomenių telkimą naudojant suaugusiųjų mokymus, padedančius bendruomenės nariams gerinti gyvenimo kokybę ir suaugusiųjų švietimo Lietuvoje plėtrą.
  • Mokymosi patirčių konkurse individualių (andragogų, besimokančiųjų) istorijų vertinimo kategorijoje LSŠA diplomais apdovanotos Laura Petkauskienė, Šiaulių suaugusiųjų mokyklos IVb klasės mokinė už pateiktą mokymosi istoriją „Debesimis” bei Dalia Pelurtienė iš Joniškio už pateiktą mokymosi istoriją „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi“.
  • Grupinių/kolektyvinių (įstaigų, organizacijų, bendruomenių) istorijų vertinimo kategorijoje LSŠA diplomas skirtas Vilniaus miesto „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijai – už pateiktą mokymosi istoriją „Mokykla, burianti bendruomenę“.

LSŠA Panevėžio skyriaus koordinatorė Vitalija Banaitienė „Epale“ straipsnelyje dalijasi, į kokius renginius per suaugusiųjų mokymosi savaitę buvo kviečiami panevėžiečiai. Mokymasis visą gyvenimą įvairiuose renginiuose skambėjo per meną, per žodį, per muziką… Susipažinkite: https://epale.ec.europa.eu/lt/blog/22-oji-suaugusiuju-mokymosi-savaite

Žinutę apie prasidėjusią suaugusiųjų mokymosi savaitę į „Facebook“ paskyrą įdėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (https://www.facebook.com/SvietimoIrMoksloMinisterija), kurios atstovai – viceministrė Agnė Kudarauskienė, Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius Julius Jakučinskas – dalyvavo savaitės atidarymo renginyje Telšiuose.

Telšių švietimo centras, atidarymo šventės rengėjas, parengė puikų vaizdo reportažą, kuriame susilieja savaitės atidarymo renginio ir mokymosi galimybių Telšiuose patirtis:
https://sctelsiai.lt/22-osios-suaugusiuju-mokymosi-savaites-telsiuose-atgarsiai/

Telšių švietimo centro metodininkė Nijolė Vaičekauskė Mokymosi savaitės atidarymą taip pat pristatė Centro „Facebook“ paskiroje, dalijamės:
https://www.facebook.com/people/Tel%C5%A1i%C5%B3-%C5%A1vietimo-centras/100057213830133/

stendas_MacerniuiStendas V.Mačerniui savaitės atidarymo renginyje

Kur ir ko galima mokytis (ar mokomasi) Alytuje galima išgirsti 2021 11 15 d .radijo laidos “Mokaisi – Gyveni, Gyveni – Mokaisi Alytuje” įraše
http://www.fm99.lt/mokaisi-gyveni-gyveni-mokaisi-ar…/

Puiki įžanga į Suaugusiųjų mokymosi savaitę Panevėžio rajone buvo TAU Velžio fakultete vykusi Švietimo centro įgyvendinamo „Erasmus+“ projekto „Mūsų skaitmeninė erdvė“ panelinė diskusija „Skaitmeninių kompetencijų gilinimas“. Šis renginys turėjo tęsinį – renginius, kuriuose vyko diskusijos apie kibernetinį saugumą, programėlės QR Scannener, pradedančios keliauti be gido, išbandymas, susitikimai su aktoriais… Savaitės atradimai Panevėžio rajone aprašomi Panevėžio rajono švietimo centro „Facebook“ paskyroje
https://www.facebook.com/prsc.lt/
ir Centro internetinėje svetainėje
https://prsc.lt/lt/19-naujienos-2016-m/2016-2017/497-2021-metu-suaugusiuju-mokymosi-savaite-mokaisi-gyveni-gyveni-mokaisi

Raseiniuose į suaugusiųjų švietimo savaitės veiklas, pakviestos Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos, įsijungė neformalaus suaugusiųjų švietimo teikėjai: Užimtumo tarnybos Raseinių skyrius, Viešoji įstaiga Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centras, Raseinių krašto istorijos muziejus, VšĮ „Atrask Raseinius“, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka, Raseinių rajono visuomenės sveikatos biuras ir pati Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba. Visą savaitę Raseiniuose vyko nemokami mokymai, renginiai, popietės, knygų pristatymai, meno dirbtuvių veiklos, sporto renginiai. Kaip renginiai atrodė „iš vidaus“ skaitykite https://www.alioraseiniai.lt/suaugusiuju-mokymosi-savaite/

***

Ne, nepavyks man šiame straipsnelyje aprašyti visų įspūdžių, kuriuos patyriau sklaidydama internetinius puslapius. Susidomėjusius kviečiu grįžti į straipsnelio pradžią, kur įdėta informacija su nuorodomis ir pačius pasidomėti vienu ar kitu įrašu. Gal dar kartą prisiminti, o gal jau brandinti mintį 23 -ajai suaugusiųjų mokymosi savaitei.

savaite_2020_skrendanti_moteris

Dr. Vilija Lukošūnienė,
Suaugusiųjų mokymosi savaitės entuziastė

Dec 22, 2021 | Posted by in Naujienos | Comments Off
Premium Wordpress Themes by UFO Themes