Atkreipkite būsimų merų dėmesį į suaugusiųjų švietimą!

Artėja 2023 m. kovo 5-oji – savivaldybių tarybų ir merų rinkimų diena. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA) mano, kad priešrinkiminis laikotarpis yra puiki proga atkreipti pretendentų į merus dėmesį į problemas, kurias gali padėti išspręsti suaugusiųjų švietimas.

Siekdama pagelbėti kolegoms savivaldybėse (neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatoriams, suaugusiųjų mokymo ir/ar profesinio rengimo centrų administratoriams, kitiems aktyviems suaugusiųjų švietimo interesų gynėjams) kaip galima veiksmingiau išnaudoti priešrinkiminį laikotarpį mūsų bendrų interesų atstovavimui, LSŠA parengė vieną iš advokacijos priemonių – faktų lapus.

FL_1_mažas

Šia informacija atkreipiamas pretendentų į savivaldybių merus dėmesys į suaugusiųjų mokymąsi. Keturiuoses lapuose pateikiama faktinė informacija apie suaugusiųjų švietimą ir/arba problemos, išsprendžiamos per suaugusiųjų švietimą bei pasiūlymai būsimam merui, kaip jis gali prisidėti sprendžiant šią situaciją.

  • Faktų lapas Nr. 1 apibūdina bendrąją suaugusiųjų mokymosi situaciją Lietuvoje pagal Valstybės strateginės analizės centro STRATA tyrimo duomenis.
  • Faktų lapas Nr. 2 atkreipia dėmesį į pagrindines mokymosi kliūtis.
  • Faktų lapas Nr. 3 pristato informaciją apie savižudybių situaciją Lietuvoje, jos priežastis ir suaugusiųjų švietimo galią situacijai spręsti.
  • Faktų lapas Nr. 4 atkreipia dėmesį į tai, kad, anot George Washington Carver, „švietimas yra raktas, atveriantis auksines duris į laisvę“, t.y., kad suaugusiųjų švietimas ir mokymasis turėtų būti skirtas ne tik darbui ir karjerai.

Kviečia ir raginame kolegas pasinaudoti realia galimybe parodyti, ką gali suaugusiųjų švietimas ir sužinoti, kaip būsiemieji merai supranta suaugusiųjų švietimo pramę.

Faktų lapus galima:

  • atspausdinti ir išplatinti rinkimų štabuose;
  • panaudoti užduodant klausimus per pretendentų debatus;
  • pasiūlyti vietiniams laikraščiams, radijui ir TV;
  • pateikti debatų organizatoriams ir moderatoriams;
  • pateikti per viešas pretendentų socialines paskyras.

Naudojant faktų lapus rekomenduojama laikytis principo “lašas po lašo ir akmenį pratašo”, t.y., aktualią informaciją pateikti ne visą iš karto, bet dalimis (po vieną lapą) su kelių dienų pertrauka. Nebūtina laikytis ir tikslios faktų lapų numeracijos, galima juos skleisti pagal aktualumą situacijai konkrečioje savivaldybėje.

Ar reikia tikėtis pretendentų atsakymų? Jeigu faktų lapų informacija patenka į debatus, tikėtina, kad pretendentai į merus ją pakomentuos. Kitais atvejais tiesioginio atsakymo laukti nereikia, tačiau prasminga viešoje erdvėje sekti pretendentų pasisakymus: gali būti, kad jie pasinaudos pateikta informacija kaip vienu iš argumentų, kodėl reikia balsuoti būtent už juos.

Visus faktų lapus galima rasti LSŠA „Facebook“ paskyroje:
Faktų lapas Nr.1
Faktų lapai Nr. 2- 4

 

Faktų lapų idėją panaudoti paskatino „Erasmus+“ strateginės partnerystės programos projektas „Socialinis teisingumas teikiant mokymosi visą gyvenimą konsultavimo paslaugas žemo išsilavinimo suaugusiems migrantams“ (SoJust, KA2-Adult education -2020-1-IT02-KA204-079842), kurį Lietuvoje įgyvendina LSŠA.

 

Feb 21, 2023 | Posted by in Naujienos | Comments Off
Premium Wordpress Themes by UFO Themes