Baltijos andragogų vasaros mokykla – 2017

2017 m. birželio 27-29 dienomis Aizkrauklėje (Latvija) vyko 6-oji Baltijos Vasaros mokyklą, kuri suteikė jos dalyviams daug malonių akimirkų tiek užsiėmimų metu, tiek ir poilsiaujant.

Šių metų Baltijos Vasaros mokyklos organizatorius – Latvijos suaugusiųjų švietimo asociacija.

Pagrindinis šio susitikimo tikslas – sustiprinti Baltijos šalių suaugusiųjų švietimo organizacijų bendradarbiavimą. Šio tikslo buvo siekiama pristatant savo šalių neformalaus suaugusiųjų švietimo aktualijas, neformalaus suaugusiųjų mokymosi metodus, teoriškai ir praktiškai mokantis kartu visų trijų šalių kalbų, dalijantis savo mokymosi formų pavyzdžiais ir bendraujant neformaliai. Taip pat buvo pristatytas neformaliojo suaugusiųjų švietimo situacijos atspindėjimas „Epale“ platformoje.

Šių metų Baltijos Vasaros mokykloje dalyvavo 18suaugusiųjų švietimo organizacijų atstovų.iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijai (LSŠA) atstovavo LSŠA prezidentė dr. Vilija Lukošūnienė, atsakingoji sekretorė Dalia Cymbaliuk, LSŠA nariai Arūnas Bėkšta, Arūnė Taunytė, Loreta Gudelienė-Gudelevičienė, Agnė Arlauskaitė, Karolina Rastenytė (Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras) ir Janina Čižikienė (Mykolo Riomerio universitetas).

Pasveikinti dalyvių atvyko Aizkrauklės miesto meras Leons Lidums, kuris taip pat papasakojo apie suaugusiųjų švietimo ir mokymosi svarbą Aizkrauklėje.

Pirmąją dieną išklausėme kolegų iš Latvijos pranešimus apie aktualijas Latvijos suaugusiųjų neformaliajame švietime, po to mokėmės kalbėti latviškai. Baigę „rimtą“ darbą Vasaros mokyklos dalyviai apsilankė Aizkrauklės meno mokykloje ir kultūros centre, kurių darbuotojai, papasakojo apie šių institucijų kultūrinio švietimo veiklas. Po šio susitikimo vyko socialinis vakarėlis, kuriame dalyviai kartu su kultūros centro kolektyvu dainavo latvių liaudies dainas ir šoko latvių liaudies šokius.

Antrąją dieną pristatėme aktualijas suaugusiųjų švietime Lietuvoje. Lietuvos neformaliojo suaugusiųjų švietimo situaciją pristatė Arūnas Bėkšta, apie „Epale“ platformos veiklą Lietuvoje pranešimą padarė „Epale“ konsultantė Vilija Lukošūnienė, Po to mokėme kolegas iš Latvijos ir Estijos kalbėti lietuviškai įvairių praktinių užsiėmimų metu.

Antrosios dienos popietę išklausėme kolegų iš Estijos pranešimus apie aktualijas suaugusiųjų neformaliajame švietime Estijoje, mokėmės kalbėti estiškai. Mokymasis vyko įvairiomis formomis – teoriškai ir praktiškai.

Antrosios dienos vakare dalyviai bendravo neformaliai plaukdami laivu Dauguvos upe. Kelionės metu jiems buvo papasakota įdomių dalykų apie Dauguvos upės istoriją ir jos ateitį.

Paskutiniąją renginio dieną vyko dalyvių refleksijos, susitikimo metu atliktų veiklų apibendrinimas, diskusijos apie ateitį. Taip pat buvo teikiami pasiūlymai 2018 metų Baltijos Vasaros mokyklos, kuri vyks Estijoje, programai. Vienam iš pasiūlymų dalyviai pritarė vienbalsiai – renginio metu pažymėti visų trijų Baltijos šalių Nepriklausomybės 100–mečio jubiliejų.

Baltijos andragogų vasaros mokyklos vaizdais kviečiame pasigėrėti LSŠA facebok paskyroje.

Aug 12, 2017 | Posted by in Naujienos | Comments Off
Premium Wordpress Themes by UFO Themes