Geležinkelio stoty buvo šventė

 

gelezinkelio_stoty_savaites_atidarymas_2019

Vilnius. Lapkričio 15 diena. Geležinkelio stotis. Nuo pat ryto neįprastas pagyvėjimas. Vieni žmonės skuba į peroną, kiti – dairosi kažko ieškodami. Ir randa: prie įėjimo į Geležinkelio stoties konferencijų centrą stovi Suaugusiųjų mokymosi savaitės stendas, švyti renginio organizatorių ir jiems padedančių savanorių šypsenos. Kviečia užeiti…O renginio salėje – muzika, pasisveikinimai, susitikimo šūksniai, apsikabinimai…

Šitaip prasidėjo 2019 m. suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymo konferencija, skirta palydėti suaugusiųjų švietėjus ir jų mokinius į kitos savaitės renginius, prisiminti ryškiausius praėjusių 19 Savaičių epizodus, apdovanoti Metų geriausiuosius ir palinkėti vieni kitiems sėkmės toliau plėtojant suaugusiųjų mokymąsi.

Renginį organizavome mes, suaugusiųjų mokymosi savaičių iniciatoriai, Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kartu su ilgamečiu nuoširdžiu partneriu – Švietimo mainų paramos fondo administruojama elektronine Europos Sąjungos suaugusiųjų švietėjų platforma „Epale“.

Renginys, nors ir vadinamas konferencija, tapo tikra suaugusiųjų mokymosi švente – nuoširdžia, aktyvia, kūrybiška, įtraukiančia dalyvius, o vėliau ir Geležinkelio stoties praeivius.

Pirmojoje renginio dalyje turėjome galimybę dalyvauti Kristupo Saboliaus kūrybingumo pamokoje. Atlikome kūrybingumo užduotis ir klausėmės įdomių, vertingų įžvalgų apie mūsų pačių ir mūsų mokinių kūrybingumo galias.

Vėliau į aktyvią veiklą mus įtraukė sutartinių dainavimo profesionalė Agota Bėkštė.

Apdovanojus „Epale“ Metų andragogus, pagerbus geriausius suaugusiųjų mokymosi projektus ir LSŠA 2019 m. Metų andragogą, pasklidome pagrindinėje Geležinkelio stoties laukiamojoje salėje.

Mus kvietė net 6 stotelės „įlipam – išlipam”: Poezijos, Muzikos, Vertybių, Proto mūšių, Kalbų ir Sveikatos. Skaitėme eiles su Vilniaus „Varpo” suaugusiųjų gimnazijos mokytojais, „piešėme muziką“ vadovaujant Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės – Bitės andragogams, mankštinome kūną pagal Vilniaus kolegijos Sveikatos fakulteto studentų pavyzdžius, mokėmės anglų kalbos kartu su Soros Intenational House ekspertais. Vertybių temą nagrinėjome su LSŠA individualiomis narėmis Gražina Mongirdiene ir Arūne Taunyte, o Asociacija „Langas į ateitį“ suteikė galimybę pasitikrinti kompiuterinio raštingumo gebėjimus.

Stotelės kvietė ne tik konferencijos dalyvius, bet ir pro šalį einančius žmones. Nemažai jų prisijungė prie siūlomų veiklų. Kiti, gavę „bilietą į mokymosi pasaulį“ (2019 m. Savaitės vaizdinę medžiagą), smalsiai klausinėjo, kas čia vyksta, ką reiškia suaugusiųjų mokymasis, nusivylę konstatavo „Kažin, ar mūsų mieste kas nors vyks…”

Neįpratas šurmulys Geležinkelio stotyje nenutilo iki 15.00 valandos. O vėliau – renginio dalyviai traukiniais ir autobusais, o kai kurie – automobiliais, išskubėjo į namus, kad neįprastu suaugusiųjų mokymosi šurmuliu savo miestuose ir miesteliuose pasitiktų pirmadienį. Sėkmės!

Atidarymo renginio akimirkos LSŠA facebook’o paskyroje

skrendanti_moteris_20

Nov 17, 2019 | Posted by in Naujienos | Comments Off
Premium Wordpress Themes by UFO Themes