Herojų keliais. Dvi LSŠA dovanos mūsų tobulėjimui

Joseph’as Campbell’as, amerikiečių lyginamosios mitologijos bei lyginamosios religijotyros specialistas, analizuodamas mitus atrado, kad visi pasaulio mitai yra viena ir ta pati istorija, pateikta skirtingais būdais ir kad visus mitus vienija bendri esminiai elementai. Campbell’o nuomone, mitas yra šaltinis, kuriame reikėtų ieškoti įkvėpimo ar priemonė, parodanti kaip reikėtų gyventi.
Pagrindinis visų mitų elementas – herojus, pavyzdys, kuriuo turėtų sekti žmogus. Anot Campbell’o , jis – herojus arba didvyris, turi „tūkstančius veidų”.

Šia naujiena pristatome du šaltinius, praturtinusius Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos biblioteką ir vaizdoteką.

Abu šaltiniai turi savo herojus.

Pirmasis – Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras, 2021 m. rudenį minėsiantis 20 metų sukaktį. Šią progą Centro bendruomenė pažymi pristatydama savo veiklą naujame „Savišvietos“ (2021 m. Nr.1) numeryje. Na, o kadangi herojus gyvena ir kliūtis įveikia ne vienas, tai ir leidinyje patirtimi pasidalinti pasiūlė nuolatiniams savo partneriams: Kėdainių Trečiojo amžiaus universitetui, Kėdainių profesinio rengimo centrui, Kėdainių kultūros centrui, Kėdainių dailės mokyklai, Kėdainių r. motinystės mokyklai, Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui.

Keliaukime į Kėdainius!

sjmc_kedainiai

 

Antrojo šaltinio herojai – LSŠA ataskaitinio susirinkimo (2021 04 28) dalyviai, kiekvienas praėjęs savo heroiškumo kelią nuo „išėjimo iš namų“ iki „grįžimo namo“ – įveikus visas kliūtis ir pasikeitus. Šiuo keliu mus vedė nenuilstantis „andragoginių perliukų“ atradėjas – Arūnas Bėkšta.

Į didvyrio/didvyrės kelionę kviečiame leistis ir Jus

https://www.youtube.com/channel/UCZEcNZ0lRbrIMYUxoVX1uAw

didvyrio_keliones

May 18, 2021 | Posted by in Naujienos | Comments Off
Premium Wordpress Themes by UFO Themes