Mokomės žaisdami: Baltijos andragogų vasaros mokykla 2023

Baltijos šalių andragogų vasaros mokyklų tradicija tęsiasi! Šiais metais vienuoliktos mokyklos „Mokomės žaisdami“ šeimininkai buvome mes – Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija. Organizuoti renginį Asociacijai padėjo mūsų narys – Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras „Dainava“. Renginys vyko 2023 m. birželio 28 – 30 d. Druskininkuose. Į jį atvyko bene rekordinis dalyvių skaičius – 31 andragogas iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos!

Kodėl mokomės žaisdami?

Kaip žinome, suaugusiųjų mokymosi pasaulis yra įvairus ir daugiabriaunis. Motyvacija mokytis per žaidimą ir įsitraukimas į tokį mokymąsi – tai įgijimas žinių, įgūdžių ir elgsenos, kurie yra svarbūs gyvenimui ir, dar svarbesni gebėjimui perkelti tai, ką išmokome, į įvairius vaidmenis ir kontekstą.

Norint sukurti mokymąsi žaidžiant, mokymasis turi būti aktualus ir tinkamas kontekstui: tinkamas turinys, požiūris, kūrybiniai metodai. Tai motyvuoja suaugusiuosius naujai pažvelgti į analizuojamus klausimus, susieti patirtį su nauja patirtimi, pajusti savyje „vaiką“.

Mokymąsi žaidžiant ir bandėme įgyvendinti Baltijos šalių andragogų vasaros mokykloje.

Kaip mokėmės žaisdami?

Renginio programa buvo gausi ir įdomi. Be tradicinių pasveikinimo žodžių, kuriuos tarė LSŠA prezidentė Inga Jagelavičiūtė, Latvijos suaugusiųjų švietimo asociacijos direktorė Sarmite Pilate ir Estijos neformalaus suaugusiųjų švietimo asociacijos projektų vadovė Janne Parlin programoje vyko aktyvus mokymasis.

Pirmąją renginio dieną pradėjo LSŠA Valdybos narė, Soros International House direktorė Daiva Malinauskienė, žaismingais metodais organizuodama dalyvių susipažinimą.

Vėliau dalyviai „žaidė“, atlikdami projekto „SoJust“ veiklas: kūrė socialiai teisingos ateities visuomenės koliažus ir ieškojo konotacijų tam tikriems žodžiams. Šiai sesijai vadovavo LSŠA ekspertas Arūnas Bėkšta, kuris kiekvieną užduotį pakomentavo teorinėmis įžvalgomis.

Pirmosios dienos vaizdinių įspūdžių ieškokite čia:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=660840259417328&set=pcb.660841436083877
Antroji diena buvo skirta Lietuvos ir kolegų iš Latvijos bei Estijos „žaidimams“.

Lietuvai tądien atstovavo LSŠA narės Arūnė Taunytė ir Rolanda Šliažienė – West, pristačiusios lėlių (marionečių) kūrimo metodą ir metodiką, kaip naudojant lėles nagrinėti įvairias asmenines ir visuomenines temas.

Kolegos iš Latvijos renginyje „dirbo“ tiek „gyvai“, tiek nuotoliu. Ligai sutrukdžius atvykti į renginį Ingai Jekabsonei (SIA “Magnetic Professional”) savo pranešimą „Nuotolinis mokymasis ir parengta metodinė medžiaga suaugusiųjų švietėjams“ ji pristatė per nuotolinio mokymosi platformą.

Įdomia mokymosi žaidžiant patirtimi pasidalino Jelgavos savivaldybės atstovė Jelena Žoidė. Ji parodė interaktyvų žaidimą Jelgavos (ir ne tik) savivaldybės gyventojams, kviečiantį pažinti Jelgavos kraštą.

Latvijos atstovų sesiją vainikavo Asociacijos direktorės Sarmite Pilate užduotis „Mokymasis žaidžiant: sagos įsiuvimo instrukcija“. Vargome rašydami instrukciją, o dar labiau vargo „mokiniai“ siūdami sagą pagal sukurtas instrukcijas. Buvo juoko ir žaismės, tačiau kartu ir pasimokėme, kiek daug pastangų reikia rašant instrukciją, aprašant mokymosi metodą, jį aiškinant, kad suprastume ne tik mes patys, bet ir tie, kurie juo naudosis…

baltijos_andragogu_vasaros_stovykla_2023

Estijos delegacijos vardu mokymosi veiklą „Skaitmeninė gamta – DINA“ vedė Janne Parlin (Kunderi Rahvakool). Per ją mokėmės „žaisti“ mobiliaisiais telefonais parsisiųsdami programėlę Flora Incognita ir jai padedant tyrinėdami mums nežinomus augalus „Dainavos“ centro aplinkoje.

Trečiąją susitikimo dieną žaidėme su druska – juk viešėjome Druskininkuose! Kūrybos namų „Druskos studija“ šeimininkai – menininkai Aušra ir Tauras Česnulevičiai supažindino mus, kodėl toks sūrus Druskininkų miesto vardas, kas buvo tie ,,druskininkai“, kokio skonio yra ant laužo išgarinta kurorto šaltinių druska ir koks jausmas apima liečiant pusšimtį druskos skulptūrų.

Na, ir žinoma, suteikė galimybę kiekvienam nusilipdyti suvenyrą iš druskos bei prisidėti prie bendros druskos skulptūros kūrimo.

Susitikimo Druskininkuose pabaigoje bendrą druskos kūrinį kaip pereinamąjį renginio raktą perdavėme kolegoms iš Latvijos – kitų metų Baltijos šalių andragogų vasaros mokyklos organizatoriams.

Paskutinės renginio dienos vaizdus rasite:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=662015159299838&set=pcb.662015909299763
Informaciją parengė dr. Vilija Lukošūnienė, LSŠA projektinės veiklos ekspertė.
Nuotraukos čia ir „Facebook“ paskyroje naudojamos dalyviams sutikus, nuotraukų autoriai -renginio dalyviai.

Jul 21, 2023 | Posted by in Naujienos | Comments Off
Premium Wordpress Themes by UFO Themes