Mokymai „Neformalusis suaugusiųjų švietimas regionuose”

neformalusis_mokymasis

Nacionalinis švietimo NVO tinklas bendradarbiaudamas su Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija 2021 m. spalio 26 – gruodžio 2 d. organizuoja mokymus savivaldybių neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatoriams, suaugusiųjų švietimo teikėjams ir už suaugusiųjų švietimą atsakingiems savivaldybių administracijų darbuotojams.

Pirmojoje renginio dalyje Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas pristato naujai kuriamą Mokymosi visą gyvenimą sistemą, paremtą individualiomis mokymosi paskyromis, kuri turėtų padėti spręsti finansines, paskatų ir motyvavimo, informacijos prieinamumo ir mokymų pritaikymo skirtingiems suaugusiųjų poreikiams problemas. Mokymų dalyviai turi puikią progą užduoti klausimus pranešėjui, yra kviečiami diskutuoti su juo visais mokymosi visą gyvenimą ir/ar suaugusiųjų švietimo temomis.

Antrosios renginio dalies mokymai skirti padėti ugdyti dalyvių veiklų planavimo įgūdžius, remiantis naujausiais Lietuvos ir tarptautiniais tyrimais bei dokumentais. Mokymų metu dalyviai skatinami dalintis planavimo, gyventojų poreikių tyrimo ir savivaldybėse skelbiamų neformaliojo suaugusiųjų švietimo/mokymosi programų konkursų organizavimo patirtimi, siūlyti būdus, kaip atkreipti įvairių politikų ir visuomenės dėmesį į suaugusiųjų švietimą.

2021 m. spalio 26 d. mokymuose dalyvavo savivaldybių darbuotojai, neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatoriai, kolegijų, nevyriausybinių organizacijų, bibliotekų, TAU atstovai iš Marijampolės, Šakių, Vilkaviškio, Birštono, Alytaus, Alytaus rajono, Kalvarijos, Lazdijų, Druskininkų, Šalčininkų, Elektrėnų, Kazlų Rūdos savivaldybių.

Kiti mokymai organizuojami:

  • 2021 m. lapkričio 16 d. Kėdainiuose. Į juos bus kviečiami dalyviai iš Kėdainių, Jonavos, Kauno miesto ir rajono, Raseinių, Jurbarko, Kaišiadorių, Prienų, Širvintų, Ukmergės, Pagėgių, Radviliškio, Tauragės savivaldybių. Registracija: https://forms.gle/P8FWNmiVkGPKiwLK8
  • 2021 m. lapkričio 18 d. Utenoje bus laukiama dalyvių iš Utenos, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Panevėžio, Panevėžio rajono, Pakruojo, Pasvalio, Biržų, Rokiškio, Kupiškio, Anykščių, Zarasų, Visagino, Ignalinos, Švenčionių ir Molėtų savivaldybių. Registracija: https://forms.gle/5cj7GYHoUiazNQzu8

Plungės, Palangos, Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Šilutės, Kelmės, Šiaulių, Šiaulių rajono, Joniškio, Naujosios Akmenės, Mažeikių, Skuodo, Kretingos, Neringos, Šilalės ir Rietavo savivaldybių suaugusiųjų švietimo administratoriai, koordinatoriai ir paslaugų teikėjai rinksis į renginį Plungėje. Renginio data bus paskelbta artimiausiu metu.

Kvietimai į renginius ir informacija apie registraciją bus siunčiama elektroniniais laiškais per neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinatorius savivaldybėse.

Mokymai vykdomi projekto „NVO – aktyvios švietimo sistemos dalyvės“, finansuojamo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, lėšomis (Projekto kodas NOBP01340).

LSSA_svietimo-tinklas_logo

Nov 8, 2021 | Posted by in Naujienos | Comments Off
Premium Wordpress Themes by UFO Themes