Pro Šiaurės vartus – Joniškį – į Lietuvą atėjo suaugusiųjų mokymosi savaitė

2022 m. lapkričio 18 d. į Lietuvą užklydo ne tik pirmasis sniegas ir žiemos šaltis.

Joniškyje, mieste, kuris teisėtai vadinamas „Šiaurės vartais“, šimto dvidešimties Lietuvos andragogų ir jų mokinių būrys sutiko 23-iąją suaugusiųjų mokymosi savaitę. Visą dieną Baltojoje (o vėliau ir Raudonojoje sinagogoje) skambėjo džiaugsmingi balsai, liejosi šypsenos ir šiltos emocijos. Buvo jauku ir gera, nes kiekvienas čia buvo laukiamas ir sutiktas:

  • Nuoširdžia Joniškio rajono švietimo centro direktorės Rasos Kelpšienės šypsena.
  • Šiltais Joniškio mero Vitalijaus Gailiaus sveikinimais.
  • Įžvalgiais Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Mokymosi visą gyvenimą direktoriaus Juliaus Jakučinsko palinkėjimais.
  • Nepaprastai giliu, prasmingu ir jausmingu Jurdaičių socialinės globos namų šešėlių teatro spektakliu „Gyvenimo ratas“.

sms_2022_1

Džiugaus susimąstymo renginiui suteikė pagrindinis „Epale“ autoriteto skaitomas pranešimas „Žaidžiantis protas“. Sužinojome, kad žaidimas yra unikalus būdas patirti laisvę ir kad žmogus iš žaidimo išaugina savąją kultūrą.  Buvo atskleistas žaidimo ir žaismės santykis: žaidimas pagrįstas taisyklių žinojimu, o žaismė – tai žmogaus žaismingas požiūrisi į gyvenimą. Dar paaiškėjo, kad žaidybiškumas tiesiogiai siejamas su kūrybingumu ir  kad, norėdami ko nors išmokti,  turime išmokti žaisti, nepamiršdami žaismės momento…

sms_2022_2

Nuotaikingai nuteikė tradicinis Metų geriausiųjų apdovanojimas. „Epale“ andragogo vardai už turiningas ir aktualias publikacijas platformoje buvo suteikti penkiems suaugusiųjų švietėjams: vilnietėms prof. Irenai Žemaitaitytei, dr. Daivai Penkauskienei, Kauno TAU studentui Rimvydui Velykiui, panevėžietėms Eglei Gudžinskienei ir Giedrei Norkūnei.

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija apdovanojo  projektų konkurso „Mokymasis skatinantis pokyčius“ laureatus – Šiuolaikinių didaktikų centrą (direktorė dr. Daiva Penkauskienė) ir Soros International House (direktorė Daiva Malinauskienė).

sms_2022_3_1

sms_2022_3_2

2022 m.  Metų andragogo vardą už ilgametį LSŠA veiklos stiprinimą, suaugusiųjų mokymosi idėjos Lietuvoje plėtojimą, indėlį į andragogikos mokslą„atsiėmė“ LSŠA projektinės veiklos ekspertė dr. Vilija Lukošūnienė.

sms_2022_4

Popietinėje renginio dalyje suaugusiųjų švietėjai pasklido po kūrybines dirbtuves. Skrebinome atvirukus, vėrėme šiaudinius žaislus, analizavome fraktalus, uostėme prieskonius, keliavome „vyšnių keliu“, šokome ir dairėmės pro virtualios realybės akinius…

Visos patirties, visų įspūdžių ir emocijų nei aprašysi, nei papasakosi…Visi, kurie ten buvome, emocijų ir gėrio „alų midų gėrėme“, nei lašo veltui nenulašinome. Tuos, kuriems pabuvoti nepasisekė, kviečiame pasigrožėti renginio akimirkomis https://www.facebook.com/LietuvosSuaugusiujuSvietimoAsociacija

Joniškyje sutikta suaugusiųjų mokymosi savaitė išsibarstė po visą Lietuvą: 790 renginių vyks 47 savivaldybėse; juos organizuos 291 švietimo, mokymosi, kultūros, sveikatos stiprinimo ir socialinės rūpybos įstaiga/organizacija.

Nacionalinė suaugusiųjų mokymosi savaitės programa

Straipsnyje naudojamos Joniškio rajonno švietimo centro fotografo Ričardo Norkaus nuotraukos

Nov 21, 2022 | Posted by in Naujienos | Comments Off
Premium Wordpress Themes by UFO Themes