Projekto „Andragoginis meistriškumas – suaugusiųjų mokymosi kokybei“ finišas

Prieš pusantrų metų partnerių susitikimu Rumšiškių muziejaus dvaro akademijoje prasidėjęs projektas šių metų gegužės viduryje baigėsi Druskininkuose. Į Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymų centrą „Dainava“ suvažiavo projekto partneriai ir mokomųjų vizitų dalyviai.

andragogai_meistriskumas01

Pagrindinis susitikimo tikslas buvo aptarti mokomojo vizito į Italiją rezultatus ir parengti vizito medžiagą. Mokymų dalyvių komanda, pasidžiaugusi susitikimu, „greituoju būdu“ atgaivinusi prieš mėnesį vykusios kelionės į Porretta Terme įspūdžius, rimtai kibo į mokymų užrašus. Pirmoji užduotis – atrinkti pačią vertingiausią medžiagą apie darbą su migrantais, pabėgėliais ir prieglobsčio prašytojais, kuria norėtų pasidalinti su Lietuvos andragogais. Medžiagos parsivežta nemažai, atrinkti ją nebuvo lengva.

andragogai_meistriskumas02 andragogai_meistriskumas03

Apsisprendę, kokią medžiagą naudos, ėmėsi rašyti…Vieni apibendrino teorines įžvalgas, kurias pateikė mokymų vedėja dr. Matilde Gruenhage – Monetti, kiti aprašė mokomuosius susitikimus, treti – darbo grupėse rezultatus. Visi – savo įgytą patirtį, patirtus kultūrinio bendravimo įspūdžius. Dviejų dienų darbo rezultatu jau netrukus bus pasidalinta su plačiąja andragogų bendruomene.

andragogai_meistriskumas04

Šeštadienio vakare įvyko projekto partnerių ir abiejų mokomųjų vizitų dalyvių (gaila, gaila, bet ne visi galėjo dalyvauti) susitikimas. Jo metu buvo „parungtyniauta“, kuris vizitas (į Vokietiją ar į Italiją) buvo „geresnis“, kuri grupė buvo „šaunesnė“. Girdėjosi „o kai mes buvome…“, o mes girdėjome…“, „o kaip mes dirbome!“…… Trumpai buvo prisimintas projekto kelias ir ilgai džiaugtasi projekto sėkme: kad įvyko visi suplanuoti vizitai, parengtos dvi publikacijos pagal mokymų medžiagas, nemažai dalykų (ypač sužinotų pirmojo vizito metu) jau pritaikyta praktikoje, Asociacijos nariai pažino vieni kitus, susidraugavo, rado bendrų interesų ir toliau norėtų bendrauti ir bendradarbiauti…

andragogai_meistriskumas05

Dvi dienos Druskininkuose prabėgo nepaprastai greitai. Viena akimi besijuokiantys, kita – beliejantys ašarą projekto dalyviai skirstėsi namo, tikėdami būsimais susitikimais, o, galbūt, ir naujais projektais.

andragogai_meistriskumas06

Projekto „Andragoginis meistriškumas – suaugusiųjų mokymosi kokybei“ (Nr. 2016 -1-LT01-KA104-022902) mokomuosiuose vizituose į Vokietiją ir Italiją dalyvavo 18 andragogų iš Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos (projekto veiklų koordinatorius), Klaipėdos valstybinės kolegijos, Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro, Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centro „Dainava“ bei Sveikatos priežiūros ir formacijos specialistų kompetencijų centro. Projektą finansavo Erasmus+ programos KA1 paprogramė.

 

Jun 12, 2018 | Posted by in Naujienos | Comments Off
Premium Wordpress Themes by UFO Themes