Projekto „Savivaldybių parama suaugusiųjų švietimui“ naujienos

2021 -ieji jau skaičiuoja antrąjį metų mėnesį. Į antrą pusę persirito projekto „Savivaldybių parama suaugusiųjų švietimui“ vykdymas, artėjame prie projekto pabaigos. Ką nuveikėme? Ką patyrėme? Ką sukūrėme? Ar atkreipėme savivaldybių administracijos ir suaugusiųjų švietimo paslaugas teikiančių įstaigų/organizacijų dėmesį? Kokios veiklos dar vyks iki projekto pabaigos? Kaip į jas įtrauksime savivaldos atstovus ir suaugusiųjų švietėjus, jų įstaigas bei organizacijas?

Prisiminkime projektą

Projektu siekiama stiprinti vietos savivaldybių darbuotojų ir suaugusiųjų švietimo teikėjų įgūdžius, aktyvinti veiksmingą organizacijų partnerių bendradarbiavimą.
Projektą vykdo keturios suaugusiųjų švietimo įstaigos iš Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Italijos: Latvijos suaugusiųjų švietimo asociacija (projekto koordinatorius), Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, Estijos suaugusiųjų švietimo asociacija „Andras“ ir „PROMETEO“ – asociacija vykdanti suaugusiųjų švietimą Italijoje.

LV_LSSA_ANDRAS_Promoteo_logo

Apžvelkime, ką nuveikėme?

  • Kiekvienas partneris parengė straipsnius, apžvelgiančius suaugusiųjų švietimo ir mokymosi situaciją partnerių šalyse.
  • Visi partneriai ieškojo gerosios praktikos pavyzdžių, kaip jų šalyse savivalda remia suaugusiųjų švietimą, kaip savivalddybių adminsitracija, kitos valdžios įstaigos bendradarbiauja su suaugusiųjų švietimo teikėjais.

Rinkdami gerosios patirties banką Lietuvoje kreipėmės į mūsų narius ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo (NSŠ) koordinatorius savivaldybėse prašydami pasidalinti turima patirtimi arba kontaktais tų švietimo įstaigų/organizacijų, kurios gali pateikti tokių pavyzdžių. Į mūsų kvietimą atsiliepė: Panevėžio miesto NSŠ koordinatorius – Panevėžio miesto švietimo centras, Joniškio NSŠ koordinatorius – Joniškio rajono švietimo centras, Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas, Trakų rajono NSŠ koodinatorius – Trakų švietimo centras, Telšių rajono NSŠ koordinatorius – Telšių švietimo centras.

Buvo pateikti tokie gerosios suaugusiųjų švietimo įstaigų/organizacijų ir savivaldos bendradarbiavimo pavyzdžiai patirties pavyzdžiai:

  • Panevėžio miesto neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinacinės grupės veikla.
  • Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veikla „Fizinio aktyvumo užsiėmimai su fizinio aktyvumo sistema iDance“.
  • Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos veikla dalyvaujant suaugusiųjų mokymosi savaitėje.
  • Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto veikla vykdant neformalųjį vyresnio amžiaus žmonių švietimą.
  • Trakų švietimo centro organizuojami anglų kalbos kursai.
  • Vienuolikos Telšių ir Raseinių rajonų suaugusiųjų švietimo institucijų konsorciumo įgyvendintas programos „Erasmus+” KA1 suaugusiųjų švietimo darbuotojų mobilumo projektas „Suaugusiųjų švietėjų bendrųjų gebėjimų tobulinimas remiantis Vokietijos patirtimi“ (KARTU 2019).

Pagal susitarimą su partneriais turėjome atrinkti ir aprašyti 3- 4 gerosios patirties pavyzdžius ir apistojome ties šiais:

    • Suaugusiųjų mokymosi savaitė.
    • Panevėžio miesto neformaliojo suaugusiųjų švietimo koordinacinės grupės veikla.
    • Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veikla „Fizinio aktyvumo užsiėmimai su fizinio aktyvumo sistema iDance“.
    • Trakų švietimo centro organizuojami anglų kalbos kursai.
  • Kartu su partneriais parengėme klausimyną, kuris leidžia savivaldos specialistams, NSŠ koordinatoriams apklausti vietinius gyventojus ir išsiaiškinti, kokia yra gyventojų IKT gebėjimų situacija, kokie gebėjimai galėtų būti tobulinami.

https://docs.google.com/forms/d/1huwfpEN-Zz_JRW1854beqyuwp9CGjav84UDM9VMQ1V0/ .
Išbandant pilotinę klausimyno versiją aktyviai dalyvavo LSŠA narys – Panevėžio rajono švietimo centras.

  • 2021 m. rugsėjo mėn. buvo organizuoti pirmieji projekto mokymai, kuriuose be projekto vykdančio personalo dalyvavo ir kiti suaugusiųjų švietėjai, suinteresuoti savivaldos ir suaugusiųjų švietimo įstaigų bendradarbiavimu. Iš Lietuvos dalyvavo Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto metodininkė Aušrinė Česnulienė, Žemaičių muziejaus „Alka“ (Telšiai) muziejininkė Ajida Stančienė, Joniškio rajono savivaldybės specialistė Vida Aleknavičienė ir Joniškio rajono švietimo centro direktorė Rasa Kelpšienė. Mokymai vyko per nuotolį. Mokymuose kiekvienas partneris apžvelgė suaugusiųjų švietimo situaciją savo šalyje, pasidalino gerosios praktikos pavyzdžiais, aptarė, kokią įtaką projekto rezultatai galėtų padaryti savivaldos ir suaugusiųjų švietėjų bendradarbiavimui.
  • Vyksta informacijos apie projektą sklaida. Be žinučių tinklapyje, projekto skrajutės platinimo LSŠA nariams, NSŠ koordinatoriams, Lietuvos savivaldybių asociacijai, apie projektą taip pat kalbėta:
    • 2021 m. rugsėjo mėn. vykusiuose „Pievelių šnabždesiuose“.
    • 2021 spalio – gruodžio mėn. Keturiuose renginiuose NSŠ koordinatoriams, kurie buvo organizuoti kartu su Nacionaliniu švietimo NVO tinklu.

Pažvelkime į ateitį

  • Šiuo metu (2022m. vasaris) rengiamas metodinis vadovas vietos valdžios institucijoms ir suaugusiųjų švietimo įstaigoms. Jame bus pagrindinė informacija apie suaugusiųjų švietimo padėtį kiekvienoje šalyje, geroji patirtis apie tai, kaip savivalda remia suaugusiųjų švietimą ir priemonės su praktinėmis instrukcijomis, kaip savivalda dar veiksmingiau galėtų remti suaugusiųjų švietimą. Vadovas bus parengtas elektroniniu būdu partnerių kalbomis ir galės būti naudojamas kaip elektroninė metodinė ir reklaminė medžiaga vietos administracijai skatinti suaugusiųjų švietimą vietos lygiu.
  • Planuojama, kad 2022 m. gegužės mėn. Estijoje įvyks antrasis mokymosi renginys.
  • Numatoma, kad 2022 m. birželio mėn. organizuosime projekto rezultatų sklaidos renginius suinteresuotosioms šalims, kuriuose bus platinamas metodinis vadovas, aptariama geroji patirtis bei pristatomi praktiniai paramos būdai. Projekto partneriai į renginius savo šalyse kvies dalyvauti ir keletą Lietuvos atstovų, norinčių pasižvalgyti, kaip kaimyninėse šalyse vyksta savivaldos ir suaugusiųjų švietėjų bendradarbiavimas.

MSAE_Erasmus-plus_EU

Projektą finansuoja Europos Komisija. Šiame dokumente pateikiama informacija ir požiūriai yra autoriaus (-ių) duomenys ir nebūtinai atspindi oficialią Europos Sąjungos nuomonę. Nei Europos Sąjungos institucijos ir įstaigos, nei jų vardu veikiantis asmuo negali būti laikomi atsakingais už juose esančios informacijos naudojimą.

Feb 4, 2022 | Posted by in Naujienos | Comments Off
Premium Wordpress Themes by UFO Themes