Siūlome iššūkį „Kasdien po mažą mokymosi stebuklą“!

2020_savaite_LSSA_logo_ir_skrendanti_moteris

MOKYMASIS gali padėti išgyventi šiandieninėje, dėl COVID-19 pandemijos neužtikrintoje situacijoje. Jis neleis galvoje siautėti liūdnoms mintims, pulti į neviltį ir depresiją. Mokymasis sulaikys nuo bereikalingų vaikščiojimų po viešąsias erdves, praturtins mūsų patirtį įdomiais dalykais, paskatins geriau pažinti save ir pačius artimiausius žmones.

Susitikti su mokymusi galimybių yra daug, tereikia apsidairyti ir jas išnaudoti.

Suaugusiųjų mokymosi savaitės organizatoriai kviečia priimti iššūkį „Kasdien po mažą mokymosi stebuklą“!

 savaite_2020_valgo_kaktusa
 Živilės Šimėnienės iliustracija

 

Išsirinkime kasdien po vieną veiklą – nebūtinai mokymosi, pvz., skaitymo, valgio gaminimo, automobilio remonto, gamtos stebėjimo, žaidimo šachmatais ir t.t., ir ją atlikdami išsikelkime tikslą – ko nors išmokti.
Mokytis galime šeimose, individualiai, per atstumą.

Iššūkio rezultatus prašome talpinti į LSŠA facebook’o paskyrą https://www.facebook.com/LietuvosSuaugusiujuSvietimoAsociacija . Tai daryti galite vykstant Mokymo savaitei ir vieną savaitę po jos. Aktyviausius, išradingiausius, atkakliausius apdovanosime.

Labiausiai nudžiugins Jūsų originalios idėjos ir jų įgyvendinimas. Jūsų vaizduotei pažadinti siūlome keletą saugiam ir atsakingam mokymuisi:

Mokomės šeimoje
 • Visa šeima skaitome tą pačią knygą, ją aptaria, kuria iliustracijas arba animacijos vaizdus. O gal skaitome skirtingas knygas ir pagal jų turinį sukuriame bendrą šeimos knygą?
 • Žaidžiame turimus stalo žaidimus ir kuriame savus. Statome tiltą (per upę, tarp kalnų, per bedugnę, vienas kito link): pvz., https://www.crazygames.com/game/construct-a-bridge
  arba tarp kėdžių, stalų, durų…
 • Išsirenkame bendrą receptą ir jį įgyvendiname.
 • Apsilankome virtualiame muziejuje (pvz., https://3dvilnius.lt/valdovurumai/) ar atskiroje parodoje (pvz., http://www.llbm.lt/parodos/kas_saldu_tas_skanu/ , daugiau http://www.llbm.lt/virtualios/ ), dalijamės įspūdžiais, jais fiksuojame piešiniais ar raštu.
 • Turime laiko pasirengti jaukioms Kalėdoms (juk jos vis tiek ateis)! Karpome, mezgame, veliame, išbandome naujų patiekalų receptus…
 • Keliaujame po pasaulį internetu arba žiūrėdami TV kelionių laidas.
 • „Piešiame“ muziką, t. y., klausydami mėgstamos muzikos piešiame ar simboliais kuriame jai iliustraciją…

…..ir sugalvojame dar daug kitų mokymosi veiklų.

Mokomės individualiai

Veiklos, kurios tinka šeimoms, tinka ir individualiam mokymuisi, todėl nesikartosime.

Tikime, kad kiekvienas žmogus gali surasti ir nepaminėtų veiklų, leidžiančių jam įgyti naujų potyrių. Na, o mokymosi džiaugsmu visuomet norisi su kuo nors pasidalinti. Siūlome susitarti su bendraminčių grupele dėl temos ir ją nagrinėti:

 • naudojant tą pačią medžiagą ir priemones,
 • kiekvienam naudojant skirtingą medžiagą/priemones.

Pavyzdžiui, tema – Lietuvos tautodailė; vieni lankosi virtualiose parodose, kiti stebi laidas per TV; treti savo bibliotekoje randa knygų šia tema ir t.t.). Po sutarto laiko (dienos ar dviejų) siekiamės su bendraminčiais telefonu, skype, messanger programėlėmis, socialiniais tinklais ir pan. ir aptariame, ką įdomaus sužinojome, patyrėme.

Mokomės per atstumą

LSŠA kartu su partneriais ir regioniniais LSŠA skyriais parengė Mokymosi savaitės renginių per atstumą programą. Kiekvieną dieną norintys galės jungtis į bendras mokymosi veiklas VDU Adobe Connect platformoje. Programoje: praktinis seminaras „Kurk lėlę, pažink save“ iš Vilniaus , pranešimas ir diskusija „Nuolatinio mokymosi raiška stiprinant organizacijos atsparumą“ iš Utenos/Anykščių, projektų ir jų rezultatų pristatymas iš Telšių, dalijimasis Kauno regiono mokymosi patirtimis, nacionalinis mokslo seminaras VDU tyrimų rezultatams apie skaitmeniniam suaugusiųjų mokymuisi atsiveriančias aukštąsias mokyklas aptarti, gerosios patirties sklaida „Prisijunk. Atrask. Patirk.“ iš Klaipėdos.

Marijampolė Meilės Lukšienės švietimo centras ir Marijampolės suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras lapkričio 19 d. 14.00 val. zoom’o platformoje rengia konferenciją „Susitikime mokytis. Kartu mes galim!“ .

Įvairūs renginiai per nuotolį vyks ir kitose Lietuvos vietovėse.

Informacija apie visus renginius (datas, laikus, prisijungimo galimybes) skelbiama http://www.lssa.smm.lt , http://www.lssa.smm.lt/lt/suaugusiuju-mokymosi-savaite/ ir https://www.facebook.com/LietuvosSuaugusiujuSvietimoAsociacija priemonėse.

Susitikime mokytis. Kartu mes galime!

Nov 12, 2020 | Posted by in Naujienos | Comments Off
Premium Wordpress Themes by UFO Themes